Champion Polski, Zwycięzca Klubu 2000

 

Gaspar Gold Fiducia

 

Polska: 2 x res-CACIB, 12 x CWC, 4 x BOB, 3 x NPwR

Niemcy (2001): 1 x res-CACIB, 1 x VDH, 1 x CAC

HD - A

1997 - 2006

 

Tęczowy Most

 

Kacper w wieku 7 lat        05.06.2004    photo: M.Skrzyszewska

(Ch.Pl. Double Scotch Gold Flamboyant Ch.Pl. Temida Fiducia)

Odwiedź album rodziców "Kacpra"!

RODOWÓD

"Kacper" przyszedł na świat w domowej hodowli "Fiducia", w Słupsku. Obydwoje jego rodzice byli Championami Polski. W swoim rodowodzie prowadził wartościowe angielskie linie Myberns i Lynway, a jego dziadkiem był utytułowany Lynway Seldom Sober. 

 

Po wielu latach oglądania kolaków na wystawach zdecydowaliśmy się wreszcie na ten krok ... Pojechaliśmy do koleżanki mojej siostry, aby obejrzeć szczeniaczki, może zamówić suczkę, no i ... wróciliśmy z maluchem zawiniętym w ręcznik.

W naszym domy był już collie, "Astra", bez "papierów". Była bardzo zdziwiona na widok szczeniaka, ale bardzo szybko go polubiła i włączyła się w pomoc przy jego wychowywaniu.

 

Kacper w wieku 7 lat        05.06.2004    photo: M.Skrzyszewska

"Kacper" był moim pierwszym psem, który wprowadził mnie w świat psich wystaw i dał poznać smak zwycięstwa a czasem przegranej... Początkowo nie zawsze szło nam dobrze. "Kaczorek" potrzebował czasu, żeby przeobrazić się w pięknego księcia a ja musiałam nauczyć się cierpliwości i sztuki właściwej prezentacji psa w ringu. Teraz wiem, co oznacza stwierdzenie, że collie to rasa wolno dojrzewająca. Każde jego zwycięstwo cieszyło tym bardziej, że w tamtym czasie stawka w ringu prawie zawsze była bardzo liczna.   

W wieku trzech lat "Kacper" został Championem Polski. Wkrótce potem został Zwycięzcą Klubu 2000. Bardzo ceniliśmy ten tytuł, zwłaszcza że został zdobyty przy wyjątkowo dużej konkurencji. Zarówno w sukach jak w psach stawiło się w ringach po ponad 40 przedstawicieli każdej płci.  

W opisach sędziów: pies o eleganckiej prezencji, doskonała głowa, doskonale osadzone i noszone uszy,
ciemne oko. Mocny, doskonale związany grzbiet. Szata o doskonalej strukturze i pięknej ciemnośniadej barwie.

Był całkowiecie wolny od dysplazji i miał uprawnienia Psa Reproduktora.

"Kacper" był psem z temperamentem, czasem nawet aż za dużym :). Chciał rządzić całym psim stadkiem i nami troszkę też :) 

Pomimo wykrytej w 2005 roku choroby nowotworowej do końca pozostał w doskonałej kondycji fizycznej. Tym trudniej było nam podjąć decyzję o koniecznym rozstaniu rok później, gdy choroba zaczęła rozwijać się w niekontrolowany sposób....

Przed wystawą w Sopocie, 2001

 

Zwycięzca Klubu 2000

 

Copyright © 2003-2006 by Mariola Skrzyszewska